Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

MKM - Maniago Knife Makers

( ilość produktów: 32 )

MKM, czyli Maniago Knife Makers, to założone w 1960 roku konsorcjum promujące lokalne rzemiosło made in Maniago, włoskich producentów noży, nożyczek. Używana w przeszłości marka MKM, została odświeżona i reaktywowana, aby zaoferować nowe produkty, stworzone dzięki partnerstwu z producentami noży z Maniago. MKM stawia na najnowocześniejszą technologię i kreatywność, nie zapominając o ponad 500-letniej tradycji regionu.

MKM rozpoczęła działalność jako marka produktowa konsorcjum Maniago Knife Makers z kolekcją noży wykonanych przez lokalną sieć biznesową Mikita. Mikita z siedzibą w Maniago powstała w 2018 roku z połączenia czterech firm o światowej reputacji: Fox Knives, LionSteel, Mercury i Viper. Razem te cztery firmy mogą pochwalić się 200-letnią historią produkcji noży.

Konsorcjum zdecydowało się też na współpracę z niektórymi cenionymi twórcami noży, aby wspomogli wypromować nową markę. Dzięki czemu MKM zdobyło na targach BLADE Show w 2018 roku tytuł Knife Collaboration of the Year (Nożowej Współpracy Roku) z knifemakerami Lucasem Burnleyem i Bobem Terzuolą.

pixel